# Datorhaveri!
Author: Clary

Min dator har sagt god natt och jag vet inte när jag kan få hjälp med den eller om jag behöver investera i en ny. Den jag sitter vid nu har jag mycket begränsad tillgång till men jag hoppas att det hela löser sig snabbt.

Hur klarar man sig utan datorn ![Skrikandes](http://fengshui.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-yell.gif "Skrikandes")

## Comment 1
Author: Banankaka320

iPhone? Lånar en väns? (a)

## Comment 2
Author: Clary

Har ingen iPhone och svårt att låna någon annans dator men vi får se vad som händer under dagen ![Obestämd](http://fengshui.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-undecided.gif "Obestämd")

## Comment 3
Author: Pagan

Attans vilken osis Clary. ja hur klarar man sig, hoppas slippa ta reda på det. Skulle känt mig handikappad.

Hoppas att det löser sig.![Kyss](http://fengshui.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-kiss.gif "Kyss")

## Comment 4
Author: Clary

Det är skärmen som gett upp och jag ska inte till stan förrän på måndag. Ska lyssna runt med grannarna om nån har en skärm över, får låna gubbens men det är inte det samma för jag har allt material på min ![Skrikandes](http://fengshui.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-yell.gif "Skrikandes")

## Comment 5
Author: PiteCarina

Hoppas att du snart får tag i en skärm Clary!

## Comment 6
Author: Clary

Sitter vid en låneskärm nu som fungerar så där men i eftermiddag ska jag åka in till stan och byta ut min, tur att jag har garanti på den.

Pratade med grannarna och de har en del problem med elapparater så vi funderar på om det är något fel med elen, ska undersökas närmare. Är inte normalt att en ny skärm bara håller i 4 månader eller att glödlamporna går titt som tätt.
